تجربه های یک نماینده بیمه (قسمت اول):

حدود یک ساعت مانده به سال تحویل بود، در گیرودار آماده شدن برای لحظه سال تحویل در کنار خانواده بودم که گوشی تلفن همراهم زنگ خورد , یک شماره ناشناس و از پیش شماره ان مشخص بود که احتمالا یزدی نیست , به دلیل تعهد اخلاقی که در پاسخگو بودن به همه مردم دارم در آن شرایط هم تلفن را جواب دادم یک مسافر غریبه بود که متاسفانه یادش رفته بود تاریخ بیمه اش منقضی شده و از روی شماره تلفن تابلوی دفتر ما که در مسیر مسافران نوروزی بود با من تماس گرفته بود.
دو راه داشتم یا به راحتی بگویم الان زمان سال تحویل است و از او خداحاظی کنم , یا بگویم تا یک ربع دیگه میام خدمت شما .
از آنجا که خدمت به مردم را وظیفه خودم میدانم به مسافر غریبه گفتم لطفا صبر کنید تا خودم را به دفتر برسانم . لازم به ذکر است چون لحظه سال تحویل بود نخواستم آرامش همکاران دفتر را که منتظر گذراندن لحظه سال تحویل در کنار اعضای خانوادشان بودند را برهم بزنم , لذا موضوع را به همسرم توضیح دادم واز ایشان عذرخواهی کردم و سریع خودم را به دفتر رساندم . بیمه نامه را برای مشتری غریبه صادر کردم و دو دستی به او تقدیم کردم . قدردانی و تشکر از همه وجودش می بارید . بعد از تسویه حساب نقدی وبه دلیل نبودن زمان کافی فقط یک عدد کارت دفتر و یک بروشور بیمه عمر وسرمایه گذاری به همراه یک عدد سررسید سال جدید به ایشان دادم و خداحافظی کردم . وقتی به منزل رسیدم یک ساعت از سال تحویل گذشته بود. حدود یک ماه بعد آن مشتری تماس گرفت وچون اطلاعاتی در مورد بیمه عمر و سرمایه گذاری گرفته بود , برای خودش , همسرش ودو فرزندش بیمه عمر خرید و دلیلش این بود که نماینده ای که در شرایط حساس پاسخگو است حتما در بقیه شرایط هم پیگیر و پاسخگو است.
نکته های مهم :
  1. در هر شرایطی پاسخگو باشید , این عادت خوب باعث کمک به دیگران و شما می شود.
  2. رسالت خود به عنوان یک نماینده بیمه که کمک کردن و تحت پوشش بیمه قراردادن مردم برای آرامش خاطربیشتر است را فراموش نکنید.
  3. تبلیغات و معرفی خود و محصولا ت بیمه ای شرکت خود را در هر شرایطی فراموش نکنید.
  4. هر اندازه که مشکل بزرگتری را از مردم حل کنید , پاداش بزرگتری را دریافت خواهید کرد و این پاداش ممکن است مادی یا معنوی باشد.

دکتر روح الله برخورداری – امور آموزش بیمه ابزار پیشگامان

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها